Неизвестни подробности за тора

Неизвестни подробности за тора

Неизвестни подробности за тора

Blog Article

Съществува междинен вид между увивен и храстовиден. Той иска много грижи и внимателна преценка кои издънки да се отрежат и кои – не.

Едно от предимствата е, че допълнителното снабдяване с течност може да предпази доматите от изсъхване.

Торенето е много важна операция, която подпомага изхранването на културните растения, настанени в градината ви. Чрез внасянето на допълнителни вещества вие си гарантирате богата реколта, почвата се поддържа в относително балансирано състояние и зеленчуците могат да бъдат полезни и с доказани вкусови качества.

За да си отговорите на въпроса кой тор е най-добрия за вашите домати, трябва да сте запознати с почвата в градината си. Най-добре е да я тествате.

Положително влияние върху домати полско производство има и използването на течни комбинирани торове, както за почвено, така и за листно подхранване по време на вегетация.

Органичните торове също имат дългосрочен ефект. Най-известните органични торове са компост и рогови стърготини или прах. Компостът например е подходящ като храна за много храсти и храсталаци. Полуузрелият компост е особено богат на азот. Трябва да се прилага само върху повърхността на почвата, тъй като може да увреди корените на растенията, ако се постави прекалено надълбоко. Узрелият компост съдържа само няколко хранителни вещества, но подобрява структурата на почвата. Освен това са налични специални торове, за които съдържанието на хранителни вещества е съобразено за специфични растителни видове, като например рози.

Процесът по производството на домати е дълъг, а стартирането му се бележи от първото торене. Храненето на тези растения зависи от сорта им, но всички те се нуждаят от необходимите витамини и минерали. Най-важните елементи, от които се нуждае растението, за да живее, да се храни и да се развива, се предоставят от почвата и се всмукват чрез корените.

Компостът подобрява структурата на почвата, увеличава нейната водозадържаща способност и осигурява на растенията основни хранителни вещества.

Органичните торове да се заорават в деня на разпръскването върху почвата с подходяща техника.

Освен достатъчно слънчева светлина и вода, трябва да се погрижите и за почвата, за да имате добра реколта.

От градината на баба и дядо до собствен производствен цех

Основното торене се прави през есента, при което в почвата се внасят основно органични торове, които подобрява нейната структура и осигурява необходимото количество хранителни вещества. Най-често използвани за целта са оборския тор, компост и хумус, които се разнасят равномерно по повърхността на почвата и се внасят в нея, чрез оране или фрезоване.

Стартовите смеси помагат на семената да покълнат, а на разсада – да върже по-лесно и бързо. Също така, стартовият тор помага на онези участъци в градината Ви, които са сериозно измръзнали и останали неплодородни след суровата зима.

● Азот – той е жизненоважен за формирането, отглеждането и добиването на всички растения и без неговото необходимо количество в Торене почвата, крайната продукция търпи поражения.

Report this page